logo
facebook   twitter

2013

OF Jordan Paroubeck (Serra HS); 2nd round (San Diego Padres)

INF Willie Calhoun Jr. (Benicia HS); 17th round (Tampa Bay Rays)

OF Jack Klein (St. Ignatius HS); 32nd round (Atlanta Braves)

RHP Grant Goodman (Burlingame HS; 36th round (San Francisco Giants)

RHP Chris Viall (Soquel HS); 39th round (San Francisco Giants)

RHP Daulton Jefferies (Buhach Colony HS); 39th round (Florida Marlins)

2014

RHP Logan Webb (Rocklin HS); 4th round (San Francisco Giants)

INF Tristan Hildebrandt (Esperanza HS); 16th round (St. Louis Cardinals)

RHP Connor Seabold (Newport Harbor HS); 19th round (Baltimore Orioles)

LHP Cameron Avila-Leeper (Grant HS); 29th round (Minnesota Twins)

C Michael Cantu (Moody HS); 30th round (Chicago Cubs)

C Tim Susnara (St. Francis HS); 34th round (San Francisco Giants)

RHP Mitch Hart (Granite Bay HS); 35th round (San Francisco Giants)

INF Tristan Gray (Elkins HS); 37th round (New York Mets)

C Nathan Rodriguez (El Dorado HS); 39th round (Colorado Rockies)

LHP John Gavin (St. Francis HS); 39th round (Milwaukee Brewers)

RHP Jeff Bain (San Marino HS); 39th round (Los Angeles Dodgers)

C Bryce Carter (Cascia Hall HS); 40th round (San Diego Padres)

2015

Mitch Hansen (Plano HS); 2nd round (Los Angeles Dodgers

James Terrell III (St. Patrick St. Vincent HS); 11th round (Oakland A’s)

Luke Wakamatsu (Keller HS); 20th round (Cleveland Indians)

Tyler Williams (Kellis HS); 26th round (Twins)

Jonathan Engelmann (Burlingame HS); 28th round (Minnesota Twins)

Tanner Dodson (Jesuit HS); 31st round (New York Mets)

Tristan Beck (Corona HS); 34th round (Milwaukee Brewers)

Michael Hickman (Seven Lakes HS); 36th round (Chicago White Sox)

Brent Schwarz (Regis Jesuit HS); 39th round (Colorado Rockies)

Ford Proctor (Kelly HS)- 40th round (Kansas City Royals)

2016

Daulton Jefferies (Cal)- 1st round (Oakland A’s)  ’13 Caps

Cole Stobbe (Millard West HS)- 3rd round (Phildelphia Phillies) ’16 Caps

Chris Viall (Stanford)- 6th round (New York Mets) ’13 Caps

Michael Tinsley (Kansas)- 7th round (Cleveland Indians) ’13 Caps

Justin Calomeni (Cal Poly)- 9th round (Colorado Rockies)  ’13 Caps

Nick Quintana (Arbor View HS)- 11th round (Boston Red Sox) ’16 Caps

Michael Hickman (Chipola JC)- 13th round (Chicago White Sox)  ’15 Caps

Nathan Rodriguez (Cypress College)- 21st round (Milwaukee Brewers) ’14 Caps

Kort Peterson (UCLA)- 23rd round (Kansas City Royals) ’13 Caps

Daniel Bakst (Poly Prep)- 27th round (Baltimore Orioles) ’16 Caps

Ryan Kreidler (Davis HS)- 35th round (Chicago Cubs) ’15 Caps

Cal Stevenson (Chabot College)- 36th round (Los Angeles Dodgers)  ’14 Caps

Ryan Zeferjahn (Seaman HS)- 37th round (Tampa Bay Rays) ’16 Caps

Andrew Daschbach (Sacred Heart Prep)- 40th round (Tampa Bay Rays) ’16 Caps

2017 MLB Draft:

* Tristen Lutz (Texas- ’17 Caps)- 1st round, Brewers
* Michael Mercado (Stanford- ’17 Caps)- 2nd round, Rays
* Connor Seabold (Cal St. Fullerton, ’14 Caps)- 3rd round, Phillies
* Colton Hock (Stanford, ’14 Caps)- 4th round, Marlins
* Ricky Tyler Thomas (Fresno St., ’14 Caps)- 7th round, Cubs
* John Gavin (Cal St. Fullerton, ’14 Caps)- 8th round, Giants
* Tim Susnara (Oregon, ’14 Caps)- 8th round, D-Backs
* Matt McLaughlin (Kansas, ’14 Caps)- 12th round, Rockies
* Tristan Gray (Rice, ’14 Caps)- 13th round, Pirates
* Orlando Razo (UC-Davis, ’13 Caps)- 16th round, Mariners
* Jeff Bain (Cal Poly Pomona, ’14 Caps)- 16th round, D-Backs
* Jordan Pearce (Nevada, ’14 Caps)- 21st round, Tigers
* Preston Grand Pre (Cal, ’14 Caps)- 24th round, Dodgers
* Trenton Denholm (UC-Irvine, ’17 Caps)- 26th round, Red Sox
* Bryce Bonnin (Arkansas, ’17 Caps)- 26th round, Cubs
* Matt Brown (San Jose St., ’14 Caps)- 27th round, Rangers
* Tristan Beck (Stanford, ’15 Caps)- 29th round, Yankees
* Blaine Knight (Arkansas, ’15 Caps)- 29th round, Rangers
* Austin Guibor (Fresno St., ’13 Caps)- 30th round, Nationals
* Sati Santa Cruz (Central Arizona, ’15 Caps)- 32nd round, Phillies
* Trei Cruz (Rice, ’17 Caps)- 35th round, Astros